Deskové
výměníky tepla

Vysoce účinné tepelné výměníky TRANTER pro průmyslové aplikace.
Nabízíme 4 kategorie deskových výměníků tepla.

Výroba a prodej deskových výměníků tepla

Díky našim dlouholetým zkušenostem v mnoha průmyslových odvětví pomáháme najít optimální a energeticky účinné řešení pro vaši aplikaci. Klademe důraz na osobní přístup a ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně. Všechny kroky od návrhu až po expedici konzultujeme se zákazníkem. Kvalita odvedené práce je pro nás prioritou.

Zastupujeme švédského výrobce TRANTER

Společnost Tranter je přední světový výrobce deskových výměníků tepla. Rozebíratelné deskové výměníky tepla jsou k dispozici také ve verzi s certifikací AHRI.

Rozebíratelné výměníky tepla

Rozebíratelné deskové výměníky tepla jsou kompaktním řešením účinného přenosu tepla. Výměník je sestaven ze sady teplosměnných desek s těsněním a přítlačných rámových desek stažených pomocí svorníků.

Výhody:

Použití:

Jsou nedílnou součástí systémů předávání tepla pro ohřev, chlazení, kondenzaci a rekuperaci tepla v mnoha aplikacích pro:
Deskové výměníky tepla | České Budějovice, Horažďovice

Celosvařované výměníky tepla NOVUSBLOC

NovusBloc – celosvařovaný výměník tepla, který je k dispozici na globálních energeticky náročných trzích, zahrnuje koncept prémiového designu Tranter. Hlavním prvkem výměníku NovusBloc je blok vlnitých desek vyrobených z různých materiálů. Bloky jsou vzájemně svařeny laserem tak, aby horká a studená strana protékala střídavě. Tím vytváříme vysokou účinnost přenosu tepla v porovnání s trubkovými výměníky.
Patentovaný design, který poskytuje vysokou kvalitu svaru. Extrémní odolnost proti cyklickému a tlakovému namáhání. Je schopen odolat náročným provozním podmínkám v jednofázových i dvoufázových aplikacích. V konstrukci výměníku není použito těsnění, čímž vylučujeme problémy s nětěsností obzvláště u agresivních médií.

Výhody:

Použití:

Deskové výměníky tepla Shell | České Budějovice, Horažďovice

Celosvařované výměníky tepla Shell & Plate

SUPERMAX® – hlavní částí výměníku je svazek desek – jádro tvořené z prolisovaných kruhových teplosměnných desek. Desky jsou svařené po obvodu plazmou a toto jádro se vkládá do válcového pláště. Provedení pláště může být celosvařované nebo otevíratelné (umožňuje inspekci, mechanické čištění, apod.). Výměník může vyřešit problémy s omezeným prostorem pro instalaci, extrémními tlaky, teplotami, zanášením, usazováním vodního kamene a korozivním působení kapalin, plynů, páry a dvoufázových směsí.

Výhody:

Použití:

Deskové výměníky tepla polosvařované | České Budějovice, Horažďovice

Polosvařované výměníky tepla

Zde jsou desky tepelného výměníku plynotěsně svařeny laserem. Výhodou je, že laserové svary odolávají vysokým statickým tlakům a snášejí i běžné tlaky a změny teploty. Modulové svařované deskové výměníky tepla jsou často nejlepším řešením, pokud jde o aplikace s kritickými parametry procesu, jako je vysoký pracovní tlak a plynotěsnost.

Výhody:

Použití:

Deskové výměníky tepla pájené | České Budějovice, Horažďovice

Pájené výměníky tepla

Pájené výměníky tepla jsou jedním z nejkompaktnějších a nejlevnějších řešení přestupu tepla na trhu. Kompaktní letovaný výměník tepla (BPHE) je konstruován jako soustava profilovaných desek, které vytvářejí kanály procesem letování mezi každou deskou. Během procesu vakuového letování materiál pájky vytváří letovaný spoj na každém kontaktním bodu mezi deskami, čímž se vytvářejí komplexní kanály. BPHE umožňuje médiím o různých teplotách dostat se do těsné blízkosti, přičemž jsou oddělena pouze samotnými deskami, které umožňují přenos tepla z jednoho média do druhého s velmi vysokou účinností.

Výhody:

Použití:

Zavolejte nám a získejte více informací

Rádi vám poradíme s výběrem výměníků a přizpůsobením tepelných výměníků přesně pro vaše aplikace. Poskytujeme oficiální zastoupením švédské značky TRANTER pro Českou republiku a Slovensko s vlastním výrobním a servisním střediskem v Horažďovicích.

Kontaktování

Zavolejte nám nebo napište a sdělte nám svou poptávku.

Cenová nabídka

Představíme vám vhodná řešení s cenovou nabídkou.

Realizace

Ve stanoveném termínu proběhne realizace vaší zakázky.